• محصول سبد خرید

محصولات › کتب تخصصی مالی 

تاریخ بازار سرمایه ایران تاریخ بازار سرمایه ایران

شابک:
978-600-5959-99-4
نویسنده/مترجم:
شهلا کشاورز نژاد/دکتر علی سعیدی
کتب تخصصی مالی تاریخ بازار سرمایه ایران
قیمت: ۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال

دریافت اطلاعات


چکیده

 کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران روایتگر تحولات حوزه مالی و بازار خدمات مالی کشور در فاصله سال‌های ۱۳۱۵ تا ۱۳۶۷ است.
 در این کتاب به مدد برگرفته هایی از مستندات مکتوب، بی هیچ تعصب و به دور از گرایش های سیاسی، فراز و فرودی که بازار خدمات مالی کشور طی ٧۵ سال گذشته با آن دست به گریبان بوده را به تصویر کشیده است.
 در فصل نخست کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران تلاش شده است تا با استناد به اسناد و مدارکی چون روزنامه ها، صورتجلسات، مکاتبات و مصاحبه ها، شالوده و چگونگی شکل گیری اقداماتی که منجر به تشکیل بورس در کشور شد، به تصویر کشیده شود.
 در فصل دوم کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران مولفان تلاش کرده اند با بررسی اسناد و مدارک مرتبط، شمایی از وضعیت بورس تهران از حیث تنوع اوراق بهادار و چگونگی انجام معاملات، روزهای معاملاتی و کارگزاران به دست دهند
 فصل پایانی کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران مروری بر رویدادهای بازار سرمایه کشور در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز دوران جنگ تحمیلی است.
 گردآوری مستندات مربوط به هر بخش، از زمان تأسیس بورس تاکنون، کاری بس دشوار بودکه به پشتوانه عشقی سره به میهن و نیتی خالص بر ارج نهادن به تلاش تمام آنانی که در این مسیر گامی برداشتند، درسایه تلاشی وافر به اهتمام نویسندگان جامه عمل به خود پوشید.
 در کتاب تاریخ بازار سرمایه ایران نه فقط مستندات مکتوب بر گرفته از کتاب‌ها، نشریات و صورتجلسات، که اقوال شفاهی پیشکسوتان این صنعت نیز مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.
 ارج نهادن بر داشته‌هایی که میراثی درخور از گذشتگانی است که به ایام خود برای به اهتزاز در آوردن پرچم بورس در کشور از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند، راه بر غنای این میراث برای آیندگان هموار می‌کند.

مشخصات

مشخصات نشر:انتشارات بورس

مشخصات ظاهری:۵۶۲ص

موضوع: بازار سرمایه--ایران--قرن۱۴

موضوع:بورس--ایران--تاریخ

شناسه افزوده:شهلا کشاورز نژاد

شماره کتابشناسی ملی:۴۳۲۵۱۳۳

رده بندی دیویی:۳۳۲/۰۴۱۵۰۹۵۵


 
فرم سفارش
لطفا برای سفارش و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید.
نام محصول:
نام و نام‌خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن:
توضیحات:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
کد امنیتی
 

دیدگاه مخاطبان

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار(از تئوری تا عمل) کتاب را مطالعه کردم واقعا مفاهیم ومندرجات کتاب دقیقا باعنوان کتاب برابری میکند بطوریکه علاوه بر مباحث علمی مباحث عملی بازار سرمایه هم مطابق با اخرین مباحث بروز امده است
احمد

ورود مشترکان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


فروشگاه اینترنتی انتشارات بورس,انتشارات بورس,بازار بورس,بورس,سهام,تالار بورس,کارگزاری,سازمان بورس و اوراق بهادار,کتاب های مالی,حسابداری,اقتصاد,بازار سرمایه,کتاب,آزمون گواهینامه های حرفه ای,شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس,